چرا مادر باید کتاب خواندن برای فرزندش را از قبل از تولد او آغاز کند ؟ 27 , , 2019 , March

چرا مادر باید کتاب خواندن برای فرزندش را از قبل از تولد او آغاز کند ؟

چهارشنبه، 18 بهمن 1396 21:35

شاید فواید صحبت کردن ، آواز خواندن و پخش موزیک برای جنین داخل رحم برای بسیاری از زوج ها طبیعی باشد اما بهتر است بگوییم مطالعه کردن برای آن ها فواید بسیار بیشتری دارد . فوایدی بی شمار هم برای والدین و هم برای جنین .

 ارتباط فرزند و والدین و کاهش استرس مادر

مطالعات زیادی نشان داده اند که خواندن ( به ویژه با صدای آرامش بخش مادر) سبب می شود ضربان قلب کودک کمی پایین بیاید و به او احساس آرامش بدهد . شراکت در کتاب خواندن برای جنین هم روشی فوق العاده برای سایر اعضای خانواده است تا با جنین ارتباط برقرار کنند .
ویولونیست معروف پابلو کاسالز بدون مطالعه و شنیدن قبلی شروع به نواختن موزیکی کرد که قبلاً نه آن را خوانده و نه شنیده بود و سپس اذعان کرد که او می دانسته در ادامه چه چیزی را می خواهد بنوازد . او بعدها فهمید که مادرش در دوران بارداریش هر روز این موزیک را گوش می داده است .
صحبت کردن ، خواندن و شنیدن موزیک های متنوع به تحریک احساسات جنین و پیشرفت و توسعه مغز او کمک می کند . بر اساس تحقیقات دکتر رُزین میشل مواجه شدن با صداها و مناظر متفاوت ضروری است چون سبب برقراری ارتباط نورون ها (سلول های عصبی مغز) با دیگر نورون ها می شود و این همان چیزی است که به آن یادگیری می گوییم .

گاهی اوقات در هنگام بارداری والدین تمرکز اصلی خود را بر آماده سازی زندگی جدیدشان و سلامت معمول مادر و کودک قرار می دهند در حالیکه توجه به کتاب خواندن برای جنین نیز یک پایه مستحکم برای ارتباط با او در آینده است . همچنین این کار به آرامش والدین نیز کمک می کند و لحظات جالب و مفرحی برای آنان فراهم می سازد و می توانند از درس های شیرین و ساده کتاب های کودکانه و تصاویر رنگارنگ و زیبای دنیای کودکان بهره و لذت ببرند .

بنابراین از چه زمانی باید خواندن کتاب را برای یک کودک آغاز کرد؟

جنین در حدود شش ماهگی تقریباً به طور کامل با صداهای رحم آشناست (بر اساس early moment ) ، از صدای ضربان قلب گرفته تا صداهای گوارشی . اصوات خارج از رحم برای او کاملاً شفاف بوده و فقط حدود ده دسیبل ضعیف تر به گوش او می رسند . از هفته 25 بارداری به بعد ، ارتباط اولیه او با محیط خارج از رحم آغاز می شود و دریافت اطلاعات از دنیای بیرون را شروع می کند آن هم فقط از طریق شنیدن صداها . در این زمان بایستی به طور جدی خواندن برای او را آغاز کرد . خواندن کتاب های موزون و ریتمیک با یک داستان ساده ؛ هر چند باید توجه داشت که در این دوره تون و آهنگ صدا ،مهم تر از معانی لغات هستند .

چه کتاب هایی برای کودک داخل رحم مهم تر و موثر تر هستند؟

شما می توانید کتاب هایی را برای او انتخاب کنید که یک ریتم واضح داشته باشند مانند کتاب های شعر کودک . تعدادی از کتاب های شعر همراه با آهنگ پس زمینه و افکت های جذاب صدای موجود بر روی سایت را از اینجا مشاهده نمایید .

مطمئن باشید با شروع کتاب خواندن برای فرزندتان از قبل از تولد وی ، فرزندی کتاب دوست پرورش خواهید داد که در طول زندگی این علاقمندی را ادامه داده و از تاثیرات مفید و مثبت عادت مطالعه بهره خواهد برد . 


بازدید : 347تاریخ انتشار : 1396/11/18

صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی

تماس با ما
  • تلفن :09354552750
  • info@razinaclass.com
  • آدرس: کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم
  • کدپستی: 7617775944
لینکهای مفید
شبکه های اجتماعی

شبکه های

کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم | تلفن : 09354552750

طراحی سایت در اصفهان