قصه کودکانه صوتی و تصویری پتوی فرانکلین 25 , , 2019 , May
در قصه ی گویای پتوی فرانکلین ، فرانکلین به خاطر پتویش که برایش کوچک شده و به نظر او کهنه می آید ناراحت است ، اما با گم کردن آن می فهمد که چقدر به آن علاقه داشته است . ارزش قائل شدن به داشته ها از آموزش های نهفته در این داستان است . 

از متن داستان : 
... خرس داشت صبحانه عسل می خورد . فرانکلین آن قدر ناراحت بود که خرس پرسید : « چیزی شده است ؟ نکند مامانت صبحانه به تو کلم داده است ؟» فرانکلین آه بلندی کشید و گفت : « نه ، از این هم بدتر . پتویم را گم کرده ام . تو آن را ندیده ای ؟» خرس کوچولو گفت : « نه، پیش من نیست . مادرم می گوید که خرس بزرگی مثل من دیگر احتیاجی به پتوی بچگانه ندارد . بهتر است تو هم دست از سر پتوی کوچکت برداری . » فرانکلین که می دانست خرس کوچولو هنوز هم با اسباب بازی اش خرگوش ، بازی می کند و شب ها تا آن را توی بغلش نگیرد نمی خوابد ، گفت : «پس خرگوش تو چیست ؟» خرس سرش را خاراند و گفت : «آن یک چیز دیگر است !» ...

درباره نویسنده
نویسنده مجموعه داستان های فرانکلین ، پالت بورژوا و تصویرگر آن برنداکلارک می باشد . داستان این کتاب ها ، ماجراهای لاک پشت کوچکی به نام فرانکلین را روایت می کنند که هر باردرگیر مسائلی می شود . اکثر ماجراها بسیار ساده  بوده و همان مسائلی هستند که کودکان با آن ها مواجهند . نویسنده  بسیار ماهرانه و از منظر یک کودک به هر اتفاق نگاه کرده و داستان را روایت می نماید به همین جهت کودکان قادرند به خوبی با او همراه شده و با شخصیت داستان همذات پنداری نمایند . درس هر داستان  همیشه درلایه های زیرین آن پنهان بوده و شکل نصیحت گونه به خود نمی گیرد ، بنابراین اثربخشی بیشتری بر کودک خواهد داشت .

* چرا قصه های صوتی و تصویری ؟
ما برای ایجاد علاقه بیشتر، هر داستان را با یک آهنگ پس زمینه کودکانه و متن متحرک و افکت های جالب برای کودکان همراه کرده ایم . مانند سایر قصه های گویای رازینا کلاس ، استفاده از این قصه ها علاوه بر افزایش دقت و تقویت مهارت های شنیداری و گسترش گنجینه لغات ، در دانش آموزان سبب تقویت روان خوانی و املا و در خردسالان سبب بازشناسی متن از تصویر می گردند . 


قسمتی از این قصه صوتی کودکانه را در ویدیوی زیر ببینید .

صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی

تماس با ما
  • تلفن :09354552750
  • info@razinaclass.com
  • آدرس: کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم
  • کدپستی: 7617775944
لینکهای مفید
شبکه های اجتماعی

شبکه های

کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم | تلفن : 09354552750

طراحی سایت در اصفهان