قصه کودکانه صوتی و تصویری داینای حسود 25 , , 2019 , May
 قصه کودکانه صوتی و تصویری ، داینای حسود به ویژگی حسادت در کودکان می پردازد و با بیان احساسات و عواطف شخصیت داستان که یک دایناسور کوچولوی حسود است ، تلاش می کند تا راه رهایی او را از این احساس ناخوشایند در اختیار کودک و خانواده اش قرار دهد . از انجا که احساس حسادت در وجود همه افراد کمابیش وجود دارد ، شنیدن این کتاب را به همه کودکان عزیز توصیه می کنیم . 


از متن قصه : 
... هنری تصمیم گرفت به مامانش بگوید که به همه چقدر حسودی اش می شود . مامانش گفت : « خیلی طبیعی است که به دیگران کمی حسودی مان بشود . ولی باید یاد بگیریم که چطوری با این احساسمان کنار بیاییم .» مامانش گفت : « من هم به خانم دایناسور همسایه ، کمی حسودی ام می شود ... غار او خیلی بزرگ تر از غار من است و همیشه هم دارد برای خودش چیزهای جدید می خرد .»


درباره نویسنده : 
نویسنده این کتاب برایان موزس و تصویرگر آن مایک گوردن است ، موزس به روحیات کودکان و تعامل نزدیک با آن ها علاقه دارد و در داستان هایش به مسائل آن ها می پردازد
. این داستان از سری پنج تایی دایناسورهای کوچکی است که یکی ترسو ، یکی همیشه نگران ، یکی پرخاشگر و عصبانی ، یکی بسیار خجالتی و دیگری حسود است . اگر به ویژگی های بچه ها با دقت بیشتری نگاه کنیم ، شاید بچه هایی را ببینیم که یکی از این خصوصیات را مانند شخصیت هر یک از این داستان ها بسیار قوی و پررنگ در خود دارند ، اما گروه اکثریت بچه ها ، کودکان کاملا معمولی ای هستند که از هر ویژگی اندکی در خود دارند . این خصوصیت ها ویژگی های طبیعی و ذاتی هر انسانی است اما چیزی که اهمیت دارد ، یادگیری راه هایی برای کنترل آن هاست ؛ به طوریکه به وجود شخص و اطرافیانش ضربه نزنند . این داستان ها به شیرینی و با زبانی کودکانه درس های خوبی در این زمینه به کودکان می دهند . 


*چرا قصه های کودکانه صوتی و تصویری ؟
 تلاش ما بر آن است که با راههای گوناگون همچون آهنگ پس زمینه شاد ، متن متحرک و ...به زیبایی و جذابیت این داستان ها بیفزاییم . استمرار بر  استفاده از
قصه های صوتی و تصویری علاوه بر گسترش دامنه لغات کودکان به افزایش دقت و توجه و دیگر مهارت های ادراک شنیداری همچون حافظه شنیداری و ...کمک شایانی می نماید . این محصولات در خردسالان سبب آشنایی با نوشته و متن و باز شناسی آن از تصویر و تسهیل سوادآموزی در سالهای بعد و در دانش آموزان باعث بهبودروانخوانی و املای ایشان می گردد . 


قسمتی از این قصه صوتی و تصویری را در ویدیوی زیر ببینید .

صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی

تماس با ما
  • تلفن :09354552750
  • info@razinaclass.com
  • آدرس: کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم
  • کدپستی: 7617775944
لینکهای مفید
شبکه های اجتماعی

شبکه های

کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم | تلفن : 09354552750

طراحی سایت در اصفهان