قصه کودکانه صوتی و تصویری داینای نگران 25 , , 2019 , May
 داستان گویای داینای ترسو ، ماجرای دایناسور کوچکی است که همیشه نگران و مضطرب است ، نویسنده در قالب یک داستان شیرین کودکانه حالات و احساسات کودک دارای این ویژگی را دقیقا به تصویر می کشد و راهکار عملی برای رفع آن در اختیار کودک و خانواده اش قرار می دهد .

از متن قصه : 
...شب ها که هوا تاریک می شد ، نایجل نگران بود که نکند روز بعد هوا دوباره روشن نشود . دایناسور کوچولو نگران بود که نکند بال هایش مثل دوست هایش قوی نباشند. نگران بود که نتواند به خوبی دوست هایش توی هوا پرواز کند. نگران بود که به مدرسه پرواز دایناسورها برود و هیچ امیدی نبود که نایجل بتواند مثل دایناسورهای دیگر پرواز کردن را یاد بگیرد . مامانش به او گفت : « همه توی زندگی کمی نگران هستند ... امّا نگرانی های تو مثل کرم هایی هستند که توی سرت وول می زنند . »

درباره نویسنده : 
نویسنده این کتاب برایان موزس و تصویرگر آن مایک گوردن است ، موزس به روحیات کودکان و تعامل نزدیک با آن ها علاقه دارد و در داستان هایش به مسائل آن ها می پردازد
. این داستان از سری پنج تایی دایناسورهای کوچکی است که یکی ترسو ، یکی همیشه نگران ، یکی پرخاشگر و عصبانی ، یکی بسیار خجالتی و دیگری حسود است . اگر به ویژگی های بچه ها با دقت بیشتری نگاه کنیم ، شاید بچه هایی را ببینیم که یکی از این خصوصیات را مانند شخصیت هر یک از این داستان ها بسیار قوی و پررنگ در خود دارند ، اما گروه اکثریت بچه ها ، کودکان کاملا معمولی ای هستند که از هر ویژگی اندکی در خود دارند . این خصوصیت ها ویژگی های طبیعی و ذاتی هر انسانی است اما چیزی که اهمیت دارد ، یادگیری راه هایی برای کنترل آن هاست ؛ به طوریکه به وجود شخص و اطرافیانش ضربه نزنند . این داستان ها به شیرینی و با زبانی کودکانه درس های خوبی در این زمینه به کودکان می دهند . 

*چرا قصه های کودکانه صوتی و تصویری ؟
 تلاش ما بر آن است که با راههای گوناگون همچون آهنگ پس زمینه شاد ، متن متحرک و ...به زیبایی و جذابیت این داستان ها بیفزاییم . استمرار بر استفاده از
قصه های گویا علاوه بر گسترش دامنه لغات کودکان به افزایش دقت و توجه و دیگر مهارت های ادراک شنیداری همچون حافظه شنیداری و ...کمک شایانی می نماید . این محصولات در خردسالان سبب آشنایی با نوشته و متن و باز شناسی آن از تصویر و تسهیل سوادآموزی در سالهای بعد و در دانش آموزان باعث بهبودروانخوانی و املای ایشان می گردد .قسمتی از این قصه صوتی کودکانه را در ویدیوی زیر ببنید .

صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی

تماس با ما
  • تلفن :09354552750
  • info@razinaclass.com
  • آدرس: کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم
  • کدپستی: 7617775944
لینکهای مفید
شبکه های اجتماعی

شبکه های

کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم | تلفن : 09354552750

طراحی سایت در اصفهان