News 20 , , 2019 , May

چرا مادر باید کتاب خواندن برای فرزندش را از قبل از تولد او آغاز کند ؟379

همه ما از فواید کتابخوانی برای کودکان مطلعیم و امروزه بسیاری از والدین می دانند که این کار بایستی از سنین بسیار پایین آغاز گردد . تحقیقات نشان می دهد کتابخوانی به پیشرفت زبانی کودکان کمک کرده و شناخت کلمات توسط آن ها را بالا می برد و همچنین ایجاد کننده یک ارتباط مثبت بین والدین و کودکان است . اگر کتاب خواندن برای کودک قبل از خواب او اتفاق بیفتد می تواند یک پایان روز فوق العاده و یک خواب راحت و آرام را برای کودک به ارمغان آورد و از همه مهم تر اینکه جرقه های یادگیری برای سالهای بعدی زندگی کودک زده می شود . اما در مورد کودکانی که هنوز متولد نشده اند چطور ؟

ادامه مطلب

تاثیر کتاب های صوتی و گویا بر یادگیری وآموزش کودکان اوتیسم 1889

امروزه کتاب های صوتی و گویا ابزارهایی مفید برای آموزش به حساب می آیند ، این کتابها همچنین ابزارهایی مفید و موثر برای کودکان اوتیسم به حساب می آیند .

ادامه مطلب

نتایج پژوهش دانشگاه آریزونا درباره تاثیر کتاب های صوتی بر روانخوانی کودکان726

شواهد حاکی از آن است که کتابهای صوتی تاثیرات مثبتی بر روانخوانی کودکان دارند ، تاثیرات مثبت این محصولات بر درک مطلب کودکان نیز اثبات گردیده است ، این مقاله به نتایج پژوهش های دانشگاه آریزونا در این باره بر می گردد و در مجله همین دانشگاه به چاپ رسیده است .

ادامه مطلب

تاثیر کتاب های صوتی بر یادگیری و درک مطلب کودکان2757

تحقیقات و مطالعات انجام شده برای مشاهده تاثیر کتابهای صوتی و گویا بر روی کودکان ، نشان می دهند که استفاده از این کتابها تاثیرات مثبت قابل توجهی بر افزایش یادگیری و نیز بالا رفتن درک مطلب کودکان دارد .

ادامه مطلب

تاثیر کتاب های گویا بر رشد مهارت های زبانی کودکان 2131

آموزش زبان چهار رکن اصلی دارد ؛ گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن ...کتاب های صوتی یا همان کتابهای گویا می توانند تاثیرات به سزایی در رشد این عوامل و تقویت مهارت های زبانی و کلامی در کودکان داشته باشند .

ادامه مطلب

کودکان را با آن چه می دانند محک نزنید 1910

دیدگاه سنتی آموزش بر یادگیری دانش استوار است در حالیکه در تئوری های جدید آموزشی خلق دانش ارزشمند تلقی می شود نه حفظ ، یادگیری و انتقال دانش گذشتگان . برای پرورش افرادی که بتوانند به آفرینش و خلق دانش جدید دست بزنند ، نمی توان از مسیر های کهنه و منسوخ شده عبور کرد و توقع پروراندن افراد خلاق و آفریننده را داشت .

ادامه مطلب

12 مزیت کتاب صوتی از دیدگاه ناشران کتاب های صوتی آمریکا2234

به دلیل تازگی نسبی و گسترش سریع موضوع کتاب های صوتی ، به تازگی تحقیقات متعددی برای مقایسه این محصولات با کتاب های معمول کاغذی صورت می گیرد تا تفاوت های این محصول و مزایای احتمالی برشمرده شده برای استفاده از آن ها مورد بررسی دقیق تری قرار گیرد . نکات زیر مواردی هستند که انجمن ناشران کتاب های صوتی در ایالات متحده آمریکا به عنوان حاصل مطالعات و تحقیقات خود در این زمینه منتشر نموده است .

ادامه مطلب

چرا فرزندان ما هر چه بزرگ تر می شوند ، بیشتر از کتاب فاصله می گیرند ؟ 689

تقریبا همه کودکان قبل از ورود به مدرسه علاقه زیادی به کتاب داستان هایشان دارند . آن ها را با اشتیاق ورق می زنند و برای تصاویر آن ها داستان پردازی می کنند و بارها از بزرگسالان می خواهند که آن ها را برایشان بخوانند . اما به مرور این اشتیاق کاهش می یابد تا جایی که در اواسط دوره دبستان تقریبا دیگر بچه ای را نمی توان دید که به کتاب و مطالعه کتاب های غیر درسی علاقه وافری نشان دهد . در این مقاله به یکی از ریشه های اسن مسئله می پردازیم .

ادامه مطلب

باید ها و نبایدهایی برای پرورش یک فرزند کتابخوان1127

هیچ فردی در بزرگسالی کتابخوان و علاقمند به مطالعه نبوده است مگر آن که پایه های این ویژگی از کودکی و در خانواده در وی تثبیت شده باشد . این عادت رفتاری مثل همه عادات دیگر نیازمند پرورش در محیطی مناسب می باشد . به نکاتی برای پرورش یک فرزند کتابخوان توجه کنید .

ادامه مطلب

چرا فرزندان ما به کتاب شنیدن بیشتر از کتاب خواندن علاقه دارند؟487

اکثر کودکان حتی پس از یادگیری خواندن و نوشتن ترجیح می دهند که فرد دیگری کتاب را برایشان بخواند یا آن را برایشان تعریف کند و از آن جا که در اغلب موارد هم کسی را برای این امر پیدا نمی کند و یا بااین توضیح مواجه می شود که خودت باسواد شده ای به مرور عطای خواندن کتاب را لقایش می بخشد . در این مقاله به ریشه اصلی این موضوع می پردازیم .

ادامه مطلب

ساده ترین راه برای بهبود روانخوانی همراه با درک مطلب در دانش آموزان دبستانی597

کتاب خوان شدن به یک سری پیش نیازها و ملزومات یا بهتر است بگوییم یک سری ابزار کاربردی نیاز دارد ، مهم ترین این ابزارها توانایی خواندن روان به همراه فهم و درک مطلبی است که می خوانیم ، اگر نتوانیم متنی را روان بخوانیم و یا معنا و مفهوم چیزی را که می خوانیم درک نکنیم مسلما به خواندن آن ادامه نخواهیم داد ؛ زیرا هدف اصلی از خواندن درک مطلب مورد نظر نویسنده است . گامهای کوچک و آسانی که کمک می کند تا فرزند ما به این مهارت دست یابد در مقاله پیش روی شما برشمرده شده است .

ادامه مطلب

املای ارزشمند چگونه املایی است ؟2591

به طور معمول چیزی که ما به نام املا یا دیکته می شناسیم صرفا درست نویسی کلمات می باشد ، اما باید توجه داشت که این درست نویسی به روش های گوناگونی امکان پذیر است . درست نوشتن کلمات در زبان فارسی پس از یادگیری و شناخت قواعد ترکیب حروف فارسی وابستگی زیادی به حافظه تصویری دارد ؛ اینکه در هر مرحله از یادگیری زبان فارسی کدام مورد باید سنجیده شود و اینکه املای ارزشمندی که سبب تفکر شده و ضمن آن یادگیری .نیز افزایش می یابد چه ویژگی هایی باید داشته باشد موضوع بسیار مهم و قابل توجهی است .

ادامه مطلب

تفکر آموختنی است 738

یک کلاس آرمانی کلاسی نیست که با تکیه بر حربه های مخربی چون ایجاد رقابت تحصیلی ، تشویق های بی مورد و مخرب ، امتیاز دهی ،دادن جایزه و یا تنبیه دانش آموزان را وادار به تحمل فضای کلاس نموده و با سکوت در جای خود بنشاند و صدای زنگ را به آواز رهایی برای این کودکان در بند تبدیل نماید و علاوه برآن شهامت ، جسارت تجربه های نو ، اعتماد به نفس و سلامت روان را در اثر حضور در یک محیط پر تنش ، اضطراب آور و مملو از رقابت در آنها نابود نماید، بلکه کلاس شادابیست است که کودکان هر لحظه برای تجربه لذت شیرین یادگیری ، کسب احترام و احساس ارزشمندی به سوی آن پر می کشند.

ادامه مطلب

تاریخچه پیدایش کتابهای صوتی و گویا2225

پیدایش کتاب های صوتی در دنیا با دست یابی انسان به قابلیت ضبط صدا اتفاق افتاد و اصولا یکی از اهداف نخستین اختراع گرامافون به گفته خود ادیسون کمک به افراد نابینا برای دسترسی صوتی به کتاب های مورد علاقه شان می باشد . امروزه با بهره گیری از جدیدترین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در تولید این کتاب ها و اضافه شدن ویژگی های متنوعی به آن ها نام کتاب گویا برای این محصولات مناسب تر به نظر می رسد .

ادامه مطلب

چند تمرین ساده برای افزایش مهارت روان خوانی و مقدمات بالا بردن سرعت مطالعه664

بهبود مهارت روان خوانی و نیز افزایش سرعت مطالعه از جمله مهم ترین ابزارهای مرتبط با مهارت های زبانی و نیز بهره گیری از ابعاد مختلف هوش گفتاری در افراد است و بهترین زمان برای تقویت این موارد همزمان با آغاز فرایند خواندن و نوشتن و سالهای ابتدایی دوران دبستان است . تمریناتی ساده برای شروع این آموزش ها در کودکان را بخوانید :

ادامه مطلب

گنجینه لغات یا دایره واژگان چیست و چه اهمیتی دارد ؟2191

کلمات و اصطلاحات هر زبان گنجینه های ارزشمندی هستند که هر فرد برای انتقال پیام و بیان منظور خود به سایرین از آن ها استفاده می نماید . یک تعریف و دسته بندی ساده از گنجینه لغات و دلیل اهمیت این مسئله در افراد و چگونگی گسترش این گنجینه را به اختصار در بخوانید .

ادامه مطلب

بزرگسالان چه نقشی در پرورش هوش و خلاقیت کودک دارند ؟1855

به عقیده بسیاری از روانشناسان کودکان در تعامل با بزرگسالان زمینه های رشد و پرورش استعدادهای سرشتی خود را پیدا می کنند . بزرگسالان می توانند یک محرک مثبت و تقویت کننده و یا یک محرک منفی و بازدارنده به حساب آیند . در این مقاله با ویژگی های بزرگسالان تشویق کننده و بازدارنده آشنا شوید .

ادامه مطلب

ماجرای اندازه گیری بهره هوشی یا آی کیو از کجا آغاز شد ؟ 1029

شواهد حاکی از آن است که بشر از دیرباز به مقوله هوش و استعداد خود به عنوان وجه تمایز خویش از سایر موجودات ، علاقه نشان داده است و در پی یافتن راه هایی برای تعریف و بیان این قابلیت و شناختن جزئیات آن بوده است ؛ امّا اینکه از چه زمانی بشر اقدام به اندازه گیری و سنجش هوش افراد به صورت اختصاص دادن یک عدد به هوش هر فرد شد ، موضوع دیگری است که در این مقاله به آن می پردازیم .

ادامه مطلب

هوش فرزندان دغدغه والدین امروز677

شاید یکی از وجوه اشتراک همه والدین حساسیت ویژه آن ها بر موضوع هوش فرزندانشان باشد و باید گفت در عصر ما این مسئله و تلاش والدین برای سرمایه گذاری برای آن به یکی از دغدغه ها و یا شاید احساس وظیفه های بسیاری از والدین بدل شده است ، اما آیا همه والدین تعریف درستی از هوش دارند و آیا تلاش های آنها و صرف هزینه هایشان منجر به کسب نتایج مطلوب در زمینه آگاهی از وضعیت و یا پرورش هوش فرزندانشان خواهد شد ؟

ادامه مطلب

آموزش در مدارس فنلاند چگونه چگونه است ؟ 1674

این مقاله حاصل بازدید یک معلم امریکایی از مدارس فنلاند است . او تلاش کرده تا با دقت در جزئیات سیستم آموزشی فنلاند به راز موفقیت این کشور در کسب رتبه های برتر در بین سیستم های آموزشی دنیا و نیز نتایج درخشان دانش آموزانشان در مسابقات علمی و آزمون های بین المللی دست یابد . با او همراه شوید تا گوشه هایی از دریافت های او را مشاهده نمایید .

ادامه مطلب

چرا آلفرد بینه پس از ابداع اولین آزمون سنجش هوش پشیمان شد ؟ 881

آلفرد بینه روانشناس فرانسوی اولین کسی بود که اقدام به تولید آزمون هایی برای شناخت و سنجش هوش کودکان نمود ، اما پس از مطرح شدن کارش و دیدن نتایج حاصل از آن نسبت به برداشت دیگران از آن سخت معترض شد .

ادامه مطلب

تئوری هوش های چندگانه چه می گوید ؟ 2056

تئوری هوش های چندگانه که توسط هوارد گاردنر مطرح شده است ، زمینه های هوش را در انسان شامل شاخه های متعددی می داند . در این مقاله به اختصار به نکات کلیدی این نظریه می پردازیم .

ادامه مطلب

آیا انواع مختلف هوش را در انسان می شناسید ؟ 1078

براساس تئوری هوش های چندگانه (هوارد گاردنر) هر انسان از زمینه های مختلفی از هوش در وجود خود بهره می برد . آگاهی از این زمینه ها و شناخت نسبی آن ها می تواند در بروز و به ثمر رسیدن این زمینه ها کمک به سزایی نماید .

ادامه مطلب

قصه درمانی چیست و چه فوایدی دارد ؟ 1774

یکی از ویژگی های مثبت داستانها از گذشته تا امروز اثرگذاری آن ها بر ویژگی های رفتاری و شخصیتی افراد ذکر شده است، این خصوصیت داستان راهی برای نفوذ به لایه های درونی افراد به ویژه در کودکان می گشاید که می توان از آن برای تثبیت ویژگی های رفتاری مطلوب و یا حذف عادات نامطلوب استفاده کرد و با عنوان قصه درمانی از آن یاد می شود .

ادامه مطلب

صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی

تماس با ما
  • تلفن :09354552750
  • info@razinaclass.com
  • آدرس: کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم
  • کدپستی: 7617775944
لینکهای مفید
شبکه های اجتماعی

شبکه های

کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم | تلفن : 09354552750

طراحی سایت در اصفهان