قصه کودکانه صوتی و تصویری دیگر تنها نمی مانم 20 , , 2019 , May
داستان گویای دیگر تنها نمی مانم ، داستانی است راجع به سنجاب کوچولویی به نام فندقی ، او هیچ دوستی ندارد و خیلی احساس تنهایی می کند تا اینکه یک روز با یک سمور آبی آشنا می شود که حرف ها ، کارها و فکرهایش خیلی با فندقی فرق دارد . او اوّل خیلی عصبانی می شود و از کارهایی که سمور آبی می کند کلّی حرص می خورد ولی بعد درس خوبی از او می گیرد و مشکلش هم حل می شود .دیدگاه متفاوت و لذت بردن از شرایط و داشته ها از آموزش های این کتاب است .
 این داستان از مجموعه کتاب های هانس ویلهلم نویسنده و تصویرگر کودکان است که با تصاویری بسیار زنده و پراحساس مانند سایر کارهای خود خواننده را جذب  آثارش می نماید . مجموعه داستان های تایرون ، بابی خرس کوچولوی بی حوصله و رقابت بزرگ هم از سایر کارهای اوست که در رازیناکلاس ترجمه و به صورت قصه گویا منتشر شده اند . 

از متن داستان: 

فندقی از هر سنگ به روی سنگ دیگری می پرید . او تقریباً به طرف دیگر رودخانه رسیده بود که پایش سر خورد و توی آب افتاد . فندقی خودش را به کنار رودخانه کشاند . او خیس خیس شده بود و قطرات آب از سر و رویش می چکید . فندقی با عصبانیت به موریس گفت :«نکند آب هم یکی دیگر از دوستانت است !» موریس با خنده گفت : « البته ، چرا که نه ! عصبانی نشو ؛ آب بازی هم یک تفریح است . بیا ببین من چکار می کنم ...»

ما به جای شما برای فرزندتان کتاب می خوانیم زیرا ؛ 
از آن جایی که املای زبان فارسی بسیار وابسته به حافظه تصویری می باشد ، مطالعه و خواندن کتاب و استمرار بر آن بیش از هر راهکار دیگری می تواند سبب تقویت املا شود . متن متحرک کتاب های صوتی تصویری رازیناکلاس ، عمل ثبت کلمات در حافظه را آسان تر و پایداری آن ها را بیشتر می گرداند . از طرفی  قصه های صوتی تصویری  سبب تقویت مهارت های شنیداری ، افزایش گنجینه لغات و بهبود دقت و توجه در کودکان می شوند . آهنگ پس زمینه و افکت های صوتی و تصویری جذاب انگیزه و علاقه بیشتری برای مطالعه در کودکان ایجاد می نماید . همچنین این قصه ها برای خردسالان علاوه بر موارد ذکر شده مانند تقویت مهارت های شنیداری ، دقت و توجه و گسترش دامنه لغات سبب بازشناسی متن از تصویر می شود که همین مورد در سال های آینده سبب تسهیل یادگیری خواندن و نوشتن در مدرسه می گردد . 


قسمتی از این قصه کودکانه را در ویدیوی زیر ببینید .

صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی رازینا کلاس

بخش آنلاین کتاب صوتی

تماس با ما
  • تلفن :09354552750
  • info@razinaclass.com
  • آدرس: کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم
  • کدپستی: 7617775944
لینکهای مفید
شبکه های اجتماعی

شبکه های

کرمان ، خیابان شهید مطهری ، کوچه شماره 10 ، ساختمان پویا ، طبقه پنجم | تلفن : 09354552750

طراحی سایت در اصفهان