دانلود رایگان ( کلاس اولی ها ! سریع بخوانید و خودتان را نشان دهید . )

   (۴ امتیاز دهنده)
دانلود رایگان (  کلاس اولی ها ! سریع بخوانید و خودتان را نشان دهید . )

دانش آموز در کلاس اول دبستان خواندن و نوشتن یا به اصطلاح سواد را می آموزد ، از این پس چیزی که اهمیت دارد توانایی خواندن روان و هر چه سریع تر متن هاست که علاوه بر بالا رفتن درک مطلب کودک سبب بهبود املای دانش آموزان نیز می شود . روانخوانی همراه با درک مطلب مهارتی بسیار کاربردی و مهم برای همه افراد می باشد که باید پایه های آن را از همان روزهای نخست شروع فرایند سواد آموزی در کودکان درست ومحکم بر قرار کرد. 

به اشتراک بگذارید :

شاید امروزه برای بسیاری از والدین حذف وسایل الکترونیکی همچون تبلت از زندگی فرزندانشان ناممکن شده باشد ، پس بیایید از این وسایل بیشترین بهره را در همه ابعاد آموزشی برای کودکانمان ببریم.

یکی از باور های غلط اکثر ما والدین اهمیت دادن بیش از حد به بخش هایی از آموزش کودکان است که از گذشته برای ما مهم وحیاتی قلمداد شده اند  در حالیکه بسیاری از مهارت های مفید تری را که در همه جای دنیا برای کودکان ارزشمند تلقی می کنند ، نمی شناسیم . 

روانخوانی سریع که می توان نام تندخوانی را بر آن نهاد از مهارت هایی است که در بسیاری از کشورهای پیشگام در آموزش کودکان جزء سر فصل های آموزشی مدارس قرار داشته و برای آن برنامه ریزی های دقیقی وجود دارد . 

این مهارت علاوه بر کمکی که به افزایش درک مطلب کودک می نماید ، استمرار در آن سبب تثبیت کلمات در حافظه تصویری کودک شده و املای او را نیز بهبود می بخشد . 

روانخوانی در موفیت بیشتر کودک در سایر دروس نیز تاثیر به سزایی دارد . بیشتر دانش آموزانی که در سالهای بعد در حل مسائل ریاضی با مشکل مواجه می شوند ، به دلیل عدم توانایی خواندن درست ، سریع و همراه با درک مطلب  صورت مسئله ، نمی توانند از پس حل آن ها برآیند . 

بهترین راه حل برای این مسئله خواندن کتاب است ، اما تمرین هایی شبیه این فایل نیز برای کودکان جذاب بوده و سبب ایجاد تنوع و انگیزه در آن می گردد . 

این فایل نمونه جالبی برای تمرین و تقویت این مهارت در دانش آموزان کلاس اولی و حتی پایه های دوم و سوم است به ویژه برای آن دسته از والدینی که خود فرصت کمتری برای همراهی با کودک در خواندن کتاب دارند  اما این موضوع یکی از دغدغه های اصلی ایشان به حساب می آید .

در  این فایل که به سبکی خاص طراحی گردیده است جملاتی ساده را با سرعتی متناسب با سن  دانش آموز پایه اول دبستان برای او نمایش  می دهیم و کودک باید پس از خواندن آن ها در زمان تعیین شده ارتباط جمله ها را با تصاویر کودکانه آن درک کرده و هر جمله را به شکل مناسب ارتباط دهد .   

امیدواریم فرزند شما از انجام آن لذت ببرد . 

 


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید

logo-samandehi