اگر می خواهید فرزندی کتابخوان داشته باشید ، حتماً این نکات را رعایت کنید...

   (۳ امتیاز دهنده)
اگر می خواهید فرزندی کتابخوان داشته باشید ، حتماً این نکات را رعایت کنید...

سرانه مطالعه از شاخص های مهم رشد فرهنگی و توسعه نیروی انسانی  کشورها به حساب می آید . واقعیتی که باید بپذیریم این است که ما ایرانی ها کتاب نخوان هستیم !

عادت دادن کودکان به کتاب و مطالعه و نیز برنامه ریزی و صرف زمان و  هزینه برای این امر از مهم ترین وظایف هر پدر و مادر آگاه و دلسوزی باید باشد .

به اشتراک بگذارید :

میزان سرانه مطالعه در کشور ما در خوش بینانه ترین حالت نیز به گرد پای سرانه مطالعه افراد در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته از نظر علمی ، اقتصادی و فرهنگی نمی رسد.

برنامه ریزی نظام های تربیتی این کشورها برای عادت دادن افراد جامعه خود به کتاب و مطالعه  حتی به قبل از تولد کودک باز می گردد.

با راهکارهایی بسیار ساده می توان کاری کرد که کودکان از خردسالی لذت کتاب خواندن را بچشند و کتاب را جزئی جدا نشدنی از زندگی خود بدانند ؛بدین ترتیب این کودکان به بزرگسالانی اهل مطالعه تبدیل خواهند شد که علاوه بر انس دائمی با کتاب از همه فواید حاصل از مطالعه برخوردار خواهند بود .

افرادی که گنجینه لغات موجود در حافظه شان بسیار غنی بوده از شیوایی گفتار و ز یبایی کلام برخوردارند . درک ، فهم و شعور آنها از سطح عمومی جامعه بسیار بالاتر بوده  و از نظر تحصیلی و شغلی به موفقیت های چشمگیرتری نسبت به سایرین دست می یابند. همچنین این افراد به طور معمول از سلامت روحی و شخصیتی و نیز اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند. 

 این فایل  همه مواردی را که به مادران و پدران کمک می کند تا فرزندی علاقمند به کتاب و اهل مطالعه پرورش دهند ، یادآوری می نماید .

دیدن آن و رعایت و اجرای گام به گام این نکات از خردسالی تا زمان تبدیل شدن مطالعه به یک عادت همیشگی در کودک را به همه پدران و مادران علاقمند و آگاه توصیه می کنیم . 

پیروز و بهروز باشید.


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
مینا یاقوتی خوی:
۱۳۹۵/۰۴/۰۲
illegal0 downvote0 | 0upvote

سلام. اگرتحقیقاتی بر روی مطالعه ی کودکانی که نسبت به سایر کودکان کم توجه هستند صورت بگیرد می تواند به والدین این نوع کودکان کمک شایان توجهی بکند.پاسخ

رازیناکلاس پاسخ داده:
۱۳۹۵/۰۴/۰۲
illegal0 downvote0 | 0upvote

سلام دوست عزیز ، ممنون از توجه شما ، به زودی محصول مهارت های پیش از دبستان با راهکارها و تمرینات ساده ای که در زمینه افزایش دقت و توجه کودکان هم به والدین کمک می کند ، منتشر خواهد شد . همچنین شما می توانید پیگیر مقالات و دانلود های رایگانی که بر روی سایت قرار می گیرد باشید . 

برای شما و فرزندتان آرزوی موفقیت کنیم .  

 

پاسخ

عضویت در خبرنامه

باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد نمائید

logo-samandehi